Fólie, páska

Příběh

Cín začali těžit a tavit již staří Sumerové a Číňané v předbiblických dobách. Cín však zůstal po mnoho staletí vzácným a drahým kovem, téměř stejně cenným jako stříbro. Cínové šperky se ve vykopávkách téměř nikdy nenacházejí. Potřeba cínu začala růst ve starověku, s počátkem doby bronzové. Tento kov se spolu s mědí stal základem bronzu, vynalezeného ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. E. Lví podíl bronzu až do počátku dvacátého století připadl na výrobu zbraní. Ve starověku to byly bronzové meče a jiné průbojné a sekací zbraně, později bronzová děla a dělové koule. Cín je již více než dva tisíce let „strategickým materiálem“. Latinský název tohoto kovu, stannum, pochází ze sanskrtského slova pro „silný, odolný“. Před tisíci lety se tak nazývala slitina olova a stříbra. V čisté formě byl cín izolován až alchymisty ve 4. století.

obecné charakteristiky

Cín je 50. prvek periodického systému D. Mendělejeva, kde je označen symbolem Sn. Atomová hmotnost 118,7, specifická hmotnost 5,846 g/ cm3 . Má nízkou teplotu tání - asi 231,9 ° C; bod varu 2620 °C. Vynikající proudový vodič. při 20 °C má odpor 0,115 Ohm mm 2 /m.

Popis Označení
Protonové číslo č. 50
Atomová (molární) hmotnost g/mol 118,7
Oxidační stav 2, 4
Hustota [g/ cm3 ] 5,846
Teplota tání t°С 231,9 °C °C
Bod varu t°C 2620 °C
Skupenské teplo tání kJ/kg 7.07

Výhody

Cín patří mezi snadno dostupné a dlouhodobě používané kovy. Liší se odolností proti korozi, nízkým bodem tání, levnou výrobní technologií, vynikající vyrobitelností. Je to velmi tažný, biologicky inertní kov s vynikajícími vlastnostmi proti tření. Snadno se razí, vrtá, ohýbá, řeže, smotává do nejtenčí fólie. Po likvidaci je recyklován a znovu použit. Díky mnoha výhodám je dnes velmi populární. Cena 1 kg Sn závisí na stupni čištění. Technický cín stojí 18-19 dolarů za 1 kg, čištěný oxid SnO 2 - 25 dolarů, monokrystalický cín vysoké čistoty 210 dolarů za 1 kg.

Nedostatky

Nízká pevnost neumožňuje výrobu nosných dílů z cínu.

aplikace

  • Antikorozní, zdravotně nezávadný, pocínovaný povlak - pocínovaný cínovým železem - je vynikající odolná nádoba, ze které se vyrábí nádoby na potraviny, lehké, odolné nádoby na vodu.
  • Je nepostradatelný ve složení pájek, slitin proti tření, které usnadňují práci pohyblivých částí.
  • Cín je součástí mnoha slitin. Nejznámější z nich je bronz. Méně známá slitina, cín, se používá k výrobě nádobí po mnoho let. Slitina s niobem - má supravodivé vlastnosti - je v moderní elektrotechnice nepostradatelná. Přísady cínu činí slitiny titanu lépe vyrobitelné. Slitina Sn+Zr je tepelně odolná a odolná proti oxidaci při zahřátí, její bod tání je 2000°C
  • Cín-mangan, rtuť-cín, olověné-cínové baterie jsou mnohem energeticky náročnější než čistě olověné baterie s nižším vnitřním odporem.
  • Oxid SnO 2 se používá k leštění optických čoček.
  • Směs cínových solí se odedávna používala k barvení vlny na žluto.

Zásobování

Dodáváme jakékoliv slitiny neželezných kovů za nejlepší cenu. Specifikace obsahuje údaje o procentuálním složení a výkonu produktů. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb, soulad výrobků s GOST a mezinárodními standardy kvality, rychlý servis jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH poskytuje svým zákazníkům neomezený výběr nejkvalitnějších výrobků ze slitin cínu za konkurenceschopnou cenu. Pokud je pro vás těžké si vybrat, jsou vám k dispozici zkušení manažeři, kteří jsou vždy v kontaktu a připraveni poradit. Zadáním objednávky u nás obdržíte certifikované produkty splňující mezinárodní standardy kvality v co nejkratším čase. Pokud si vážíte svého času, kontaktujte naši nejbližší kancelář ještě dnes nebo si objednejte online.